linka
linka
DOPORUČUJEME

Informace NYKOS

Velmi rychlým tempem se rozvíjí svoz odpadů z barevných nádob od každé domácnosti (modré, žluté). Jelikož jsou tyto nádoby do domácností dodány za zvýhodněných podmínek – občas se stane, že někoho napadne – nemám tolik papíru, proto modrou nádobu využiji třeba na směsný komunální odpad.

 

Pokud bude v barevné nádobě jiný odpad – nedojde k jejich výsypu.

 

Důvody proč nedojde k výsypu nádoby:

 

  • Pokud je zaveden tento systém, tak proto, aby se maximálně třídilo a mizel odpad z černých nádob – tedy je nežádoucí, aby někdo barevné nádoby využíval na jiné druhy odpadu. Zároveň pokud má občan nedostatek barevných nádob – může si další dokoupit.

  • Nádoby jsou barevně rozlišeny, aby popelář poznal jaký druh odpadu je v nádobě a kterou tedy má vysypat – pokud by musel každou nádobu otevřít a zjistit o jaký odpad se jedná, natahuje se čas svozu a obce to stojí peníze. Vzhledem k tomu, že někdy ve stejný dnes vážíme v jedné obci třeba dvě komodity musí obsah v nádobě skutečně odpovídat barvě nádoby.

  • Možné poškození – vzhledem k tomu, že papír a plast jsou lehčí odpady než BIO odpad, nebo směsný komunální odpad a výrobce s tím při výrobě počítá a může se stát, že dlouhodobě chybně používaná nádoba se poškodí

     

Fotogalerie

virtuální prohlídka obce

ÚŘEDNÍ HODINY:
sekretariát:

Pondělí: 8 - 11  12 - 17 hod.
Středa:  8 - 11  12 - 17 hod.
 
starosta:
Pondělí: 15 - 17 hod.
Středa:   8 - 11  hod.
 
místostarosta:
Pondělí a Středa: 8 - 10 hod.

Mapa Libice nad Cidlinou
naleznete nás zde ...
Důležité odkazy
 
Copyright © OBEC LIBICE NAD CIDLINOU všechna práva vyhrazena.  WEBMASTER: ZMORWARE PRODUCTION ( AS )